Šiuolaikinių Azijos studijų programos absolventai – tarp patraukliausių darbo rinkoje

OC diplomu iteikimas 2015 interGegužės mėnesį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA), pristatė tyrimo „Specialistų kvalifikacijų žemėlapis, pirminė analizė“, rezultatus apibendrinančią ataskaitą.

Remiantis 2012–2013 m. Švietimo valdymo informacinės sistemos (ŠVIS), Sodros ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, ataskaitoje nagrinėjamas klausimas, kaip skirtingų krypčių grupių absolventams sekasi įsidarbinti. 

Į šį klausimą atsakoma pasitelkus dvi pagrindines perspektyvas: kaip greitai absolventams sekasi įsidarbinti, lyginant su šalies užimtumo lygiu, ir kaip skiriasi absolventų atlyginimas, lyginant su šalies vidutiniu atlyginimu. Šioje analizėje nebuvo įtraukti duomenys apie asmenis, dirbančius karinėse ir joms prilygintose struktūrose bei tarptautinėse organizacijose.

Specialistų kvalifikacijų žemėlapio pirminė analizė parodė, kad regiono kultūros studijų kryptis ir jai priklausanti Orientalistikos centro Šiuolaikinių Azijos studijų magistrantūros programa patenka į žaliąją – Lietuvos darbo rinkoje paklausių absolventų – zoną. Orientalistikos centro magistrantų įsidarbinimas siekia 82 proc. ir daugiau nei 12 proc. viršija šalies metinį rodiklį. Analizė patvirtino, kad baigusieji Šiuolaikinių Azijos studijų programą vidutiniškai uždirba daugiausia iš visų humanitarinių mokslų Istorijos, filosofijos, teologijos ir kultūros studijų krypčių grupės absolventus. Jų vidutinis atlyginimas 2013 metais vidutiniškai siekė 2698 Lt ir daugiau nei dviem trečdaliais viršijo kitas krypčių grupės programas baigusių absolventų atlyginimo vidurkį.

Šiuolaikinių Azijos studijų magistrantūros programa VU Orientalistikos centre vykdoma nuo 2006 metų. Šiuo metu tai vienintelė humanitarinių mokslų regionų kultūros studijų krypties magistrantūros studijų programa Lietuvoje. Šioje tarpdalykinėje studijų programoje derinamas Azijos studijų metodų išmanymas ir gilinamasis dviejų Azijos regionų – Rytų ir Pietų Azijos – šiuolaikinių kultūrų ir visuomenių pažinimas. Centro puoselėjama tarpdalykinė į tarptautiškumą orientuota akademinė aplinka laiduoja aukštas absolventų tarptautiškumo ir tarpkultūriškumo kompetencijas bei šių kompetencijų pritaikomumą skirtingose profesinės veiklos srityse.

Plačiau su specialistų kvalifikacijų žemėlapio pirmine analize galite susipažinti čia


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos