Nauja doc. dr. Rasos Pranskevičiūtės-Amoson publikacija

PR cover 2657 inMokslo leidykla „Equinox Publishing Ltd“ (Sheffield, United Kingdom ) 2020 m.  išleido leidinį „Indigenizing Movements in Europe – Graham Harvey“, kuriame publikuojamas  Vilniaus universiteto  Azijos ir transkultūrinių studijų instituto  docentės dr. Rasos Pranskevičiūtės-Amoson  straipsnis „Negotiating the Prehistoric Past for the Creation of the Global Future: “Back to Nature” Worldview and Golden Age Myth among Lithuanian Anastasians“.

Publikacijoje pristatomi alternatyvūs  bendruomeniniai judėjimai posovietiniame regione, tiriami dabartiniai socialiniai ir religiniai procesai. Taip pat aptariamos įvairios religinių reiškinių apraiškos ir pokyčiai, susijusę su atskiromis religijomis (trans) nacionaliniame ir (trans) regioniniame lygmenyse. Nagrinėjama religinės tapatybės prasmė, taip pat aptariama, kaip ji daro įtaką vietinei ir pasaulinei kultūrai, o kartu kuria religinę subkultūrą ir daro įtaką jai. Ypatingas dėmesys skiriamas šių pokyčių svarbai plėtojant posovietinio kultūros paveldo plėtrą Rytų Europoje ir komunikuojant Vakarų kultūros įtaką regiono religijoms.

Publikacija pagrįsta 2005–2017 m. lauko tyrimų Baltijos šalyse, Rusijoje ir Ukrainoje duomenimis.

Išsamią informaciją apie publikaciją rasite šioje nuorodoje.

Informaciją apie leidinį „Indigenizing Movements in Europe – Graham Harvey“ rasite čia.