Naujai išrinktas rektorius prof. Rimvydas Petrauskas prisieks Vilniaus universitetui

R. Petrauskas 07532inter2020 m. balandžio 1 d. (trečiadienį) 15.00 val. Mažojoje auloje prof. Rimvydas Petrauskas iškilmingai perskaitys ir pasirašys priesaiką Vilniaus universitetui (VU). Ją priims VU Tarybos ir Senato pirmininkės dr. Eglė Radzevičienė ir prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Nuo tos akimirkos naujai išrinktasis rektorius pradės eiti VU rektoriaus pareigas.

Prof. R. Petrausko priesaika VU bus transliuojama tiesiogiai internetu. Ją bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir Youtube kanale.

Naująjį VU rektorių iš šešių kandidatų 2020 m. sausio 22 d. išrinko VU Taryba.

Prof. Rimvydas Petrauskas – VU Istorijos fakulteto profesorius, dekanas (2012–2020), Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Lietuvos nacionalinio istorikų komiteto prezidentas, Tarptautinės Vokiečių ordino tyrimų istorinės komisijos narys, buvęs Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininkas, Valstybinės lituanistinių tyrimų sklaidos programos pirmininkas, Aukštojo mokslo tarybos narys. Mokslininkas yra apdovanotas Lietuvos mokslo premija (2019), Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2018) ir Lenkijos Respublikos ordino Riterio kryžiumi (2019).