Bendros naujienos

Žurnalo „Acta Orientalia Vilnensia“ skaitmeninis archyvas

AOV nuotr VU interVilniaus universiteto leidykla, atsižvelgdama į šių dienų aktualijas, skaitmenina universiteto mokslo periodikos archyvus. Leidyklos tinklalapyje, žurnalų skiltyje, jau dabar galite rasti visus orientalistikos mokslo žurnalo „Acta Orientalia Vilnensia“ tomus (archyvą rasite čia).

Mokslo žurnalas „Acta Orientalia Vilnensia“, skirtas kasikinių ir šiuolaikinių Pietų Azijos, Artimųjų Rytų, Centrinės Azijos, Tolimųjų Rytų ir Pietryčių Azijos kultūrų tyrinėjimams pradėtas leisti nuo 2000 metų.

Skaityti daugiau: Žurnalo „Acta Orientalia Vilnensia“ skaitmeninis archyvas

Nuotolinio darbo terminas pratęsiamas iki gegužės 31 dienos

DK saule intSiekiant tinkamai ir kaip įmanoma efektyviau pratęsti ir užbaigti pavasario semestrą, Vilniaus universiteto (VU) Senato sprendimu visos studijų veiklos VU iki pat šio pavasario semestro pabaigos – birželio 30 d. – vykdomos nuotoliniu būdu. Reaguojant į padėtį šalyje, kito, su studijomis nesusijusio, nuotolinio darbo terminas pratęstas iki gegužės 31 d.

Visos kitos su nuotoliniu darbu susijusios anksčiau nustatytos taisyklės taip pat galioja. Vis dėlto, atsižvelgiant į karantino švelninimą valstybėje, VU taip pat laikantis visų atsargumo priemonių pradedamos teikti kai kurios paslaugos, todėl nuo gegužės 8 d. lankytojus priims Botanikos sodas, o nuo gegužės 15 d. bus galima apsistoti Vilniaus universiteto poilsio centruose.

Skaityti daugiau: Nuotolinio darbo terminas pratęsiamas iki gegužės 31 dienos

Paskaita apie XXI a. išskirtinumą ir pasaulio ateitį

VP Korotayev int2020 m. kovo 12 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute svečiavosi rusų antropologas, ekonomikos istorikas, lyginamosios politikos mokslų atstovas Andrey Korotayev. Kviečiame pažiūrėti jo paskaitos „The 21st Century Singularity and the Future of the World: A Big History Perspective“ vaizdo įrašą.

The idea that in the near future we should expect “the Singularity” has become quite popular recently, thanks to the activities of Google technical director, Raymond Kurzweil and his book „The Singularity Is Near“ (2005). The mathematical analysis of the series of events (described by Kurzweil) starts with the emergence of our Galaxy and ends with the decoding of the DNA code. This series of events is described by an extremely simple mathematical function (not known to Kurzweil himself) that predicts a singularity in the region of 2029. A similar time series (beginning with the onset of life on Earth and ending with the information revolution) composed by the Russian physicist Alexander Panov (completely independently of Kurzweil) produced a mathematical function with a singularity in the region of 2027.

Skaityti daugiau: Paskaita apie XXI a. išskirtinumą ir pasaulio ateitį

Nauja doc. dr. Rasos Pranskevičiūtės-Amoson publikacija

PR cover 2657 inMokslo leidykla „Equinox Publishing Ltd“ (Sheffield, United Kingdom ) 2020 m.  išleido leidinį „Indigenizing Movements in Europe – Graham Harvey“, kuriame publikuojamas  Vilniaus universiteto  Azijos ir transkultūrinių studijų instituto  docentės dr. Rasos Pranskevičiūtės-Amoson  straipsnis „Negotiating the Prehistoric Past for the Creation of the Global Future: “Back to Nature” Worldview and Golden Age Myth among Lithuanian Anastasians“.

Skaityti daugiau: Nauja doc. dr. Rasos Pranskevičiūtės-Amoson publikacija

Karantinas pratęstas iki balandžio 27 d.

250px Vilnius University vartaiInformuojame, kad atsižvelgdama į infekcijos COVID-19 plitimo grėsmę ir LR Vyriausybės sprendimus, koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė nusprendė pratęsti nuotolinio mokymosi ir darbo terminą dar 2 savaitėms iki 2020 m. balandžio 27 d. 24 val. su galimybe šį laikotarpį pratęsti.

Filosofijos fakulteto studentai visą aktualią karantino laikotarpiu informaciją gali rasti čia.

Filosofijos fakulteto dėstytojai visą aktualią karantino laikotarpiu informaciją gali rasti čia.

Skaityti daugiau: Karantinas pratęstas iki balandžio 27 d.

Kviečiame dalyvauti tyrime „Atsakingo mokslo barometras“

anketa ambAkademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba atlieka tyrimą „Atsakingo mokslo barometras 2020“. Šiuo tyrimu siekiama apžvelgti dabartinę mokslinių tyrimų atlikimo ir jų rezultatų skelbimo praktiką Lietuvos universitetuose, kolegijose ir mokslo institutuose akademinės etikos požiūriu. Tyrimo rezultatai papildys kas dvejus metus vykdomo Lietuvos studentų sąjungos tyrimo „Akademinio sąžiningumo indeksas“ rezultatus.

Skaityti daugiau: Kviečiame dalyvauti tyrime „Atsakingo mokslo barometras“

R. Petrauskas 07532inter2020 m. balandžio 1 d. (trečiadienį) 15.00 val. Mažojoje auloje prof. Rimvydas Petrauskas iškilmingai perskaitys ir pasirašys priesaiką Vilniaus universitetui (VU). Ją priims VU Tarybos ir Senato pirmininkės dr. Eglė Radzevičienė ir prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Nuo tos akimirkos naujai išrinktasis rektorius pradės eiti VU rektoriaus pareigas.

Prof. R. Petrausko priesaika VU bus transliuojama tiesiogiai internetu. Ją bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir Youtube kanale.

Skaityti daugiau: Naujai išrinktas rektorius prof. Rimvydas Petrauskas prisieks Vilniaus universitetui

Antropologinis lauko tyrimas Pietų Jakutijoje

DB Jakutija sventeVilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesorius dr. Donatas Brandišauskas antropologinį lauko tyrimą atliko Pietų Jakutijos Neriungri regione esančiame Ijengros kaime.

Šia tyrimų išvyka buvo baigiamas vykdyti Lietuvos mokslo tarybos finansuotas mokslininkų grupių projektas „Valstybės ir autochtonų bendruomenių konfliktai: resursų gavyba ir žemėvaldos diskusijos Rytų Sibire“.

Mokslininkas taip pat dalyvavo ir kasmet rengiamoje kalendorinėje elnių augintojų šventėje „Uktevun“ (Elnių augintojų diena).

D. Brandišausko nuotraukoje – elnių augintojų šventės akimirkos.