Naujienos

Naujai išrinktas rektorius prof. Rimvydas Petrauskas prisieks Vilniaus universitetui [20-03-30]

R. Petrauskas 07532inter2020 m. balandžio 1 d. (trečiadienį) 15.00 val. Mažojoje auloje prof. Rimvydas Petrauskas iškilmingai perskaitys ir pasirašys priesaiką Vilniaus universitetui (VU). Ją priims VU Tarybos ir Senato pirmininkės dr. Eglė Radzevičienė ir prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Nuo tos akimirkos naujai išrinktasis rektorius pradės eiti VU rektoriaus pareigas.

Prof. R. Petrausko priesaika VU bus transliuojama tiesiogiai internetu. Ją bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir Youtube kanale.

Nuotolinio mokymosi procesas pratęstas iki balandžio 13-osios [20-03-26]

VU DK arkos 1Atsižvelgdama į infekcijos COVID-19 plitimo grėsmę ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus, Vilniaus universiteto (VU) koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė priėmė sprendimą pratęsti nuotolinio mokymosi procesą iki 2020 m. balandžio 13 d. 24 val. su galimybe terminą pratęsti.

Iki dabar taikytas ribojimas naudotis VU infrastruktūra lieka toks pats.

Daugiau informacijos apie studijų procesą, baigiamųjų darbų rengimą ir gynimą, galimus pavasario semestro studijų datų pasikeitimus bus pateikta 2020 m. kovo 30 d.

Daugiau naudingos informacijos galite rasti čia

Dėstytojai ir studentai dalyvavo BAAS konferencijoje [20-03-25]

BAAS 2020 Kaune2020 m. kovo 5–7 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, vyko ketvirtoji tarptautinė BAAS (Baltic Alliance for Asian Studies) konferencija. Kasmetiniame akademiniame renginyje, skirtame Azijos tyrinėjimams Baltijos šalyse, dalyviai dalijosi naujais atradimais, įžvalgomis ir ateities tyrimų planais.

Konferencijoje dalyvavo gausus būrys Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto atstovų: Konstantinas Andrijauskas, Balys Astrauskas, Kristina Garalytė, Ernestas Jančenkas, Kristina Jonutytė, Rasa Pranskevičiūtė-Amoson, Justina Razumaitė, Irma Kondrataitė, Šarūnas Rinkevičius, Dalia Sabaliauskienė, Dovilė Valaitė, Tadas Snuviškis. Su jų pranešimų santraukomis galite susipažinti šioje nuorodoje.

Baltijos Azijos studijų aljanso (Baltic Alliance for Asian Studies, BAAS) pirmoji konferencija 2014 m. vyko Vilniaus universitete. BAAS tikslas – vienyti Aziją tiriančius Baltijos regiono mokslininkus bei skatinti jų tyrimų matomumą.

Antropologinis lauko tyrimas Pietų Jakutijoje [20-03-16]

DB Jakutija sventeVilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesorius dr. Donatas Brandišauskas antropologinį lauko tyrimą atliko Pietų Jakutijos Neriungri regione esančiame Ijengros kaime.

Šia tyrimų išvyka buvo baigiamas vykdyti Lietuvos mokslo tarybos finansuotas mokslininkų grupių projektas „Valstybės ir autochtonų bendruomenių konfliktai: resursų gavyba ir žemėvaldos diskusijos Rytų Sibire“.

Mokslininkas taip pat dalyvavo ir kasmet rengiamoje kalendorinėje elnių augintojų šventėje „Uktevun“ (Elnių augintojų diena).

D. Brandišausko nuotraukoje – elnių augintojų šventės akimirkos.

Kontaktinis studijų procesas stabdomas 14 dienų [20-03-14]

Didysis kiemas interVilniaus universiteto (VU) koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė priėmė sprendimą stabdyti kontaktinį VU studijų procesą artimiausioms 14 dienų, nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. imtinai su galimybe terminą pratęsti.

Sprendimas priimtas Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus, kad SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos COVID-19 plitimas tapo pandemija. Ši prevencija skirta apsaugoti visų bendruomenės narių sveikatą, todėl studijos ir darbas šiuo laikotarpiu vyks nuotoliniu būdu – paskaitos ir seminarai universiteto patalpose nevyks.