Naujienos

Kinijos Liaudies Respublikos Vyriausybės stipendijos 2020-2021 metams [20-01-16]

SMPF logo copyKinijos Liaudies Respublikos Vyriausybė, vadovaudamasi susitarimu dėl dvišalio švietimo mainų vykdymo, siūlo Lietuvos Respublikai stipendijas 2020-2021 akademiniams metams.

Stipendijos skiriamos laikotarpiui nuo 2020 m. rugsėjo mėn. iki 2021 m. liepos mėn. Pasinaudokite proga įgyti tarptautinės studijų patirties egzotiškoje Kinijoje!

Paraiškas gali teikti: Lietuvos Respublikos piliečiai; Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, turintys nuolatinio gyvenimo Lietuvos Respublikoje teisę; trečiųjų valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, turintys nuolatinio gyvenimo Lietuvos Respublikoje teisę.

Paraiškas gali teikti Lietuvos mokslo ir studijų institucijų visų studijų krypčių grupių / mokslo sričių:

• Bakalauro ir vientisųjų studijų (ne žemesnio nei II kurso) studentai, ne vyresni nei 25 m.;
• Magistrantūros studijų studentai, ne vyresni nei 35 m.;
• Doktorantūros studijų studentai, ne vyresni nei 40 m.

Teikiant paraišką dalyvauti bendrosiose mokslo programose (general scholar programs), turi būti įgytas vidurinis išsilavinimas ir turėtumėte būti ne vyresnis /-ė nei 45 m.;
Teikiant paraišką dalyvauti aukštesnio lygmens mokslo programose (senior scholar programs), turi būti įgytas ne žemesnis nei magistro kvalifikacinis laipsnis ir turėtumėte būti ne vyresnis /-ė nei 50 m.;
Bakalauro ir vientisųjų studijų studentams, kurie teikia paraiškas dalyvauti programoje, kinų kalbos mokėjimo lygis turi būti ne žemesnis nei 3 (Chinese proficiency test). Magistro studijų studentams, doktorantams ar mokslininkams, kurie teikia paraiškas dalyvauti programoje, kinų kalbos mokėjimo lygis turi būti ne žemesnis nei 4 (angl. Chinese proficiency test). Paraiškas teikiančių asmenų kitos užsienio kalbos, jeigu ja vyks studijos ar mokslinė stažuotė, mokėjimo lygis turi būti ne žemesnis nei B1, pagal Europos kalbų metmenis.

Paraiškas dalinėms studijoms teikiantys studentai turi atitikti reikalavimus gerai besimokantiems studentams.

Paraiškų terminas: 2020 m. vasario 16 d.

Išsami informacija skelbiama Švietimo mainų paramos fondo tinklalapyje

Konferencija: tarp likimo ir pasirinkimo [20-01-02]

Konf likimas 01aa2020 m. sausio 18 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas kartu su Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutu rengia mokslinę konferenciją „Tarp likimo ir pasirinkimo: transkultūrinė perspektyva“.

Tai pirmoji tarpdisciplininė mokslinė konferencija Lietuvoje, kurioje siekiama įvairiais aspektais ir žvelgiant iš skirtingų mokslų perspektyvų aptarti likimo fenomeną. Konferencijoje bus svarstomi nuo seniausių laikų keliami klausimai: kaip likimas buvo suprantamas įvairiose pasaulio kultūrose?

Juk visose tradicijose egzistavo tam tikra samprata, aiškinusi kas ir kaip veikia žmogų jo gyvenimo kelyje (fatum, karma, ming, al-qadar, khuvi zayaa). Tokia jėga neretai buvo net deifikuojama ir personifikuojama (Tychė, Moiros, Tianming, Fortuna, Lakšmė, Laima ir kt.). Vakarų filosofijoje ir teologijoje nuolat plėtojamos laisvos valios ir determinizmo sampratos. Bet ar šios sąvokos padeda suprasti kas yra „likimas”? Tai fatalistinė koncepcija ar vis dėlto ji palieka vietos atsitiktinumui, sėkmei? Ar visose gyvenimo aplinkybėse žmogus turi pasirinkimo galimybę? O jei taip, tai kiek ji yra plati ir apčiuopiama? Galiausiai, koks gi vaidmuo tenka žmogaus atsakomybei už savo egzistencinius sprendimus ir kaip jis gali būti tam deramai motyvuojamas?

Šiuos ir panašius klausimus diskutuos ir savo požiūrį ir tyrimus apie įvairius likimo ir pasirinkimo santykio aspektus pateiks praktikuojantys psichologai ir kultūrinių tradicijų tyrinėtojai orientalistai, filosofai, religijotyrininkai, etnologai.

Dalyvavimas nemokamas, dalyvio registracijos nėra. Programa  Renginio afiša

Konferencija vyks VU Konfucijaus instituto Didžioji Konfucijaus auditorija, M. K. Čiurlionio g. 21, II korpusas
(vidiniame kieme, įėjimas per VU Geomokslų fakultetą).

Šventinis sveikinimas [19-12-24]

20191224 SveikinimasMieli VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto bendruomenės nariai,

nuoširdžiai sveikinu Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga ir dėkoju už kartu nueitus metus.

Linkiu, kad įgyvendinant savo troškimus ir siekius Jums nepristigtų atkaklumo ir sėkmės.

Jaukių ir prasmingų švenčių linkėdama,
VU ATSI direktorė dr. Kristina Garalytė

Edukacinio projekto „Artimieji Rytai tavo mokykloje“ uždarymo šventė [19-12-11]

ARM int2019 m. gruodžio 18 dieną visus edukacinio projekto „Artimieji Rytai tavo mokykloje“ dalyvius kviečiame dalyvauti uždarymo šventėje, kurios metu bus pristatyti projekto rezultatai bei aptariamos tolimesnės bendradarbiavimo ir projekto tęsimo galimybės. Arabų šalių ambasadų, Užsienio reikalų ministerijos bei švietimo įstaigų atstovai diskutuos apie tarpkultūrinio dialogo sklaidos iššūkius, bei galimus sprendimo ir bendradarbiavimo būdus. Uždarymo šventėje bus taip pat apdovanojami konkurso laureatai.

Renginys vyks Vilniaus universiteto Mažojoje auloje (Aula Parva), Universiteto g. 3, Vilnius. Renginio pradžia – 13 val.

Renginio programa   Registracija į renginį

Gruodžio 18-ąją konkurso dalyvius kviečiame ir į pažinimo ekskursiją po Vilniaus senamiestį ir universitetą.

Seminaras „Laisvos valios” psichologija: tarpkultūrinio validumo problemos [19-12-10]

Seminaras atskl int2019122Vakarų filosofijoje gerai žinoma „laisvos valios“ sąvoka tapo ir psichologinių tyrimų objektu. Ar šie tyrimai paliečia universalius įsitikinimus apie laisvą valią? Ar ši sąvoka turi universalią reikšmę? Ar visgi tai kultūriškai lokalus fenomenas? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti diskusijos metu.

Pranešėjas: Doc. Renatas Berniūnas

Diskusijos dalyviai:
Doc. Rūta Sargautytė
Prof. Gintautas Valickas

Moderatorius: Prof. Audrius Beinorius

Renginys vyks 2019 m. gruodžio 20 d. 11:00 -13:00 val. VU Filosofijos fakultete, 201 auditorijoje (Universiteto g. 9, Vilnius).