Edukacinio projekto „Artimieji Rytai tavo mokykloje“ uždarymo šventė [19-12-11]

ARM int2019 m. gruodžio 18 dieną visus edukacinio projekto „Artimieji Rytai tavo mokykloje“ dalyvius kviečiame dalyvauti uždarymo šventėje, kurios metu bus pristatyti projekto rezultatai bei aptariamos tolimesnės bendradarbiavimo ir projekto tęsimo galimybės. Arabų šalių ambasadų, Užsienio reikalų ministerijos bei švietimo įstaigų atstovai diskutuos apie tarpkultūrinio dialogo sklaidos iššūkius, bei galimus sprendimo ir bendradarbiavimo būdus. Uždarymo šventėje bus taip pat apdovanojami konkurso laureatai.

Renginys vyks Vilniaus universiteto Mažojoje auloje (Aula Parva), Universiteto g. 3, Vilnius. Renginio pradžia – 13 val.

Renginio programa   Registracija į renginį

Gruodžio 18-ąją konkurso dalyvius kviečiame ir į pažinimo ekskursiją po Vilniaus senamiestį ir universitetą.

Seminaras „Laisvos valios” psichologija: tarpkultūrinio validumo problemos [19-12-10]

Seminaras atskl int2019122Vakarų filosofijoje gerai žinoma „laisvos valios“ sąvoka tapo ir psichologinių tyrimų objektu. Ar šie tyrimai paliečia universalius įsitikinimus apie laisvą valią? Ar ši sąvoka turi universalią reikšmę? Ar visgi tai kultūriškai lokalus fenomenas? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti diskusijos metu.

Pranešėjas: Doc. Renatas Berniūnas

Diskusijos dalyviai:
Doc. Rūta Sargautytė
Prof. Gintautas Valickas

Moderatorius: Prof. Audrius Beinorius

Renginys vyks 2019 m. gruodžio 20 d. 11:00 -13:00 val. VU Filosofijos fakultete, 201 auditorijoje (Universiteto g. 9, Vilnius).

Sakralūs pasaulio tekstai: Avestos biografija [19-12-09]

VP FravashiLietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas žiemą pradėtas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija" – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-tojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

2019 m. gruodžio 19 d. 18 val. kviečiame į paskutinį, dvidešimtąjį ciklo susitikimą, kuriame Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto iranistikos ir islamo studijų lektorius Algimantas Litvinas pristatys vienos seniausių pasaulio religijos, zoroastrizmo šventraštį – Avestą (ﺖﺸﺗﺭﺯ).

Vieša paskaita apie poetą Sohrabą Sepehri ir jo poezijos skaitymai [19-12-04]

VP sohrab sepehri int 42019 m. gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 302 auditorijoje (Universiteto g. 9) vertėja Austėja Merkevičiūtė skaitys paskaitą apie vieną reikšmingiausių XX a. Irano menininkų, subtilų dailininką ir poetą Sohrabą Sepehri (1928–1980).

Dar studijuodamas Teherano universiteto Dailiųjų menų fakultete, Sepehri išleidžia dvi poezijos knygas, kurių pirmoji labai primena persų „naujosios poezijos“ (še’r-e nou) pradininko Nima Jušidžio kūrybą, o antrąja pradeda savojo kelio paiešką. Daugybė kelionių po Aziją, Europą ir Ameriką, litografijos kursas Paryžiaus aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje ir ksilografijos studijos Tokijuje, gilinimasis į Rytų ir Vakarų filosofiją, religijas ir mitologijas, poezijos vertimas iš prancūzų, anglų, japonų kalbų esmingai paveikia Sepehri pasaulėvoką ir kūrybą. Išties unikaliu balsu moderniojoje persų poezijoje Sepehri prabyla autobiografiniais motyvais grindžiamoje poemoje „Vandens žingsnių garsai“ (1965), naująją poetinę kalbą toliau plėtoja poemoje apie mistinę sielos kelionę „Keleivis“ ir rinkinyje „Žalia apimtis“, kurio eilėraščiai plačiausiai žinomi pasaulyje ir dažniausiai verčiami.

Profesoriui Victor de Munck įteiktas JAV Antropologijos mokslų draugijos prizas [19-12-02]

Victor Munck prizas 2019Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesoriui Victor de Munck 2019 m. lapkričio 23 d. buvo įteiktas JAV Antropologijos mokslų draugijos (Society for Anthropological Sciences) prizas už geriausią 2019 metų mokslinį darbą antropologijos srityje.

Apdovanojimas buvo įteiktas Vankuveryje (Kanadoje) vykusios Amerikos antropologų asociacijos (American Anthropological Association) kasmetinės konferencijos metu.