Tarptautinė arabų kalbos diena [2018-12-15]

Arabu k diena 2018Kiekvienais metais gruodžio 18 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė arabų kalbos diena, skirta skatinti arabų kultūros pažinimą bei tarpkultūrinį dialogą tarp skirtingomis kalbomis kalbančių žmonių.

Bendradarbiaujant su iniciatyviomis Lietuvos bei arabų šalių institucijomis, Arabų kultūros forumas jau 2018 m. gruodžio 18 d. praskleis arabų kultūros, kalbos ir literatūros šydą plačiajai visuomenei!

Pasitelkdami praktines, istorines ir menines arabų kalbos raiškos formas bei interaktyvius mokymosi ir pažinimo metodus, kaip dirbtuves, filmus, diskusijas, subursime žingeidžią įvairiausio amžiaus auditoriją, siekiančią pažinti spalvingą arabų regioną.

Renginiuose susipažinsite su iš Artimųjų Rytų į Lietuvą atkeliausiančiais rašytojai ir akademikai, kurie ne tik mokys kaligrafijos gudrybių, skaitys savo poeziją melodinga arabų kalba, bet ir spręs aktualiausias nūdienos arabistikos, literatūrologijos ir regionistikos problemas. Renginio afiša – atsisiųsti

Renginiai bus vykdomi bendradarbiaujant su JAE ambasada Varšuvoje, Omano Sultonato garbės konsulatu Lietuvos Respublikoje, Aleksandrijos biblioteka, Arabic Language Protection Society, LR Užsienio reikalų ministerija, Nacionaline M. Mažvydo biblioteka, Azijos ir transkultūrinių studijų institutu, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Azijos menų centru.

Renginiai vyks 2018 m. gruodžio 18 d. (antradienis) 13.00 – 21.00 val.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius)

Renginio organizatorius

VšĮ „Arabų kultūros forumas“

Išsamią informaciją, programą ir renginių aprašymus rasite Arabų kultūros forumas socialiniame tinkle

Vieša paskaita „Architektūros paveldas Jeruzalėje Umajadų ir Fatimidų dinastijų laikotarpiu, VIII-X a. [2018-12-15]

Atskland Beliejaus uni2018 m. gruodžio 17 d. 18.00-19.30 val. dr. Omar Abed Rabo (Palestina) vieša paskaita „Architektūros paveldas Jeruzalėje Umajadų ir Fatimidų dinastijų laikotarpiu, VIII-X a.“ (Architectural heritage during the period of Umayyad and Fatimid dynasties (8th – 10th centuries) in Jerusalem). Renginys vyks VU Filosofijos fakultete, 209 aud.

Istorikas iš Betliejaus universiteto Dr. Omar Abed Rabo kviečia visus, besidominčius Jeruzalės ankstyvuoju islamo civilizacijos laikotarpiu į paskaitą, kurioje bus apžvelgti žymiausi VIII-X a. Jeruzalės architektūriniai paminklai.

Kontaktiniai asmenys:

Ernestas Jančenkas, el. p. , Maritana Larbi, el. p.

Renginio organizatoriai:

Arabų kultūros forumas, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, LR Užsienio reikalų ministerija

Simpoziumas „Orientalizmas ir postorientalizmas: transkultūrinė perspektyva“ [2018-12-15]

Atsklanda orientalizmas2018 m. gruodžio 17 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute, A. Binderio auditorijoje

Naivaus realizmo dienos pasibaigė ir nūnai bet kokios jo apraiškos yra sutinkamos su pašaipia šypsena. Mokslas buvo priverstas permąstyti išankstinių prielaidų ir kultūrinės apspręsties įtaką neeuropinių kultūrų tyrinėjimams. Ypatingai pokolonijiniu laikotarpiu, kuomet radosi tokie kritiniai darbai kaip palestiniečių rašytojo E. Saido „Orientalizmas“, kuris iš pagrindų supurtė visos disciplinos pamatus, ypatingai anglakalbinėje akademinėje erdvėje. Kita vertus, nuo 1978 metų, kuomet buvo publikuotas E. Saido „Orientalizmas“, regionistikos disciplina gerokai pasikeitė.

Siekdami geriau pažinti saidiškojo „orientalizmo“ koncepcijos transformacijas nūdienos regionistikos studijose mes organizuojame simpoziumą, kuriame Vilniaus universiteto tyrinėtojai ir akademikai iš arabų šalių pristatys savo tyrinėjimus šioje srityje. Bus aptariamos orientalizmo istorijos, orientalizmo apraiškos europinių nevakarietiškų kultūrų pažinimui skirtose studijose ir orientalizmo virsmų nūdienos regionistikos studijose problemos.

Vieša paskaita „Paveldo naudojimas arabų prozoje“ [2018-12-13]

Atsklanda arabuVilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas maloniai kviečia į prof. Mageb Aladwani (King Saud University) viešą paskaitą „Paveldo naudojimas arabų prozoje“ (The Use of Heritage in the Arabic novel).

Paskaitos santrauka: The use of heritage is a tangible phenomenon in modern Arabic writing and can be described as one of its main characteristics. It is used in a number of ways in contemporary Arabic novels. Classical materials are adopted by novelists to produce new kinds of writing that are more suitable to modern life.

Paskaita vyks anglų kalba 2018 m. gruodžio 13 d. 17.00 val. VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute, J. Kovalevskio auditorijoje.

Apskrito stalo diskusija „Kieno „kultūra“? Kuri „tapatybė“?“ [2018-12-10]

Apskrito stalo diskusija intŠioje apskrito stalo diskusijoje-seminare pagrindinis pranešėjas dr. Vytis Silius (VU) pristatys transkultūrinių tyrimų prieigą, jos istorinę plėtotę bei šiandienos būklę, o taip pat brėš galimus transkultūrinės prieigos panaudojimo tarpkultūrinio tyrimo projekte „Tarp laisvos valios ir determinizmo“ kelius. Diskusijoje dalyvaus prof. Rita Žukauskienė (MRU), doc. dr. Valdas Jaskūnas (VU), dr. Indrė Balčaitė (nepriklausoma mokslininkė). Seminare pagrindinis pranešėjas dr. Vytis Silius (VU) pristatys ir gins pateiktas tezes. Po to, diskusija su seminaro dalyviais.

Diskusijos moderatorius – prof. dr. Audrius Beinorius. Įėjimas nemokamas. Renginio afiša